O projektu

Mise

Ze světa našich dětí se vytrácí kvalitní původní česká tvorba. Časy milých a naučných příběhů Krkečka a Rumcajse, nahrazují je počítačové hry a 3D animované filmy ze zahraničí mnohdy plné agrese a hrubosti. Angelart a projekt Krkouni chce tuto mezeru zaplnit.

Vize

Pro firemní zákazníky, kteří oslovují děti, nabízíme portfolio v plném rozsahu: texty, letáky, kalendáře, diáře, design výrobků pro děti grafiku, televizi, video, včetně výroby maskota a loga pro Vaši firmu. Na náš web a do našeho časopisu můžete umístit vaši reklamu. Vyrobíme váš firemní časopis pro děti na klíč.

Neziskové aktivity

Autorkou Krkounů je výtvarnice Romana Andělová, bývalá pacientka dnešní kliniky dětské hematologie a onkologie FN Motol. Ve svých dvanácti letech bojovala s akutní lymfoblastickou leukémií a tehdy jako jedna z mála měla obrovské štěstí a svůj boj vyhrála. Nyní touží prostřednictvím svých Krkounů pomoci!

Historie

Už od mládí utíkala autorka do svých pohádek, které zatím tajně střežila v šuplíku. Po maturitní zkoušce přijata na ŠUM v Praze - propagační grafika, knižní grafika, dějiny umění, zároveň pracuje v prestižním grafickém studiu. Od roku 1999 - 2002 autorkou a šéfredaktorkou časopisu "Magazín"a „Matýsek." Od roku 2002 - 2008 autorkou časopisu "Bertík"pro společnost Ahold. V roce 2009 zakládá firmu Krkouni s.r.o. Díky dokonalému příběhu a grafice vstupují do projektu klíčoví investoři. Přejmenováním vzniká grafická společnost ANGELart s.r.o..

"Děkuji tímto prof.MUDr. Janu Starému, DrSc, přednostovi Kliniky dětské hematologie a onkologie UK 2.LF a FN Motol v Praze, že mi umožnil Krkouny propojit s projekty podporujícími rozvoj této kliniky.

Romana Andělová

Dětský internetový portál KRKOUNI nabízí Vašim dětem bezpečné místo s prvky zábavy, komunikace a vzdělání - vše na jednom místě. Veškeré služby jsou připravovány pod vedením výtvarnice a pohádkářky Romany Andělové a tedy s velkým důrazem na rozvoj dětské kreativity....tak důležité pro správný vývoj dítěte, rozvoj jeho schopností a jeho fantazie.

Komunitární charakter portálu velmi podporuje také schopnost komunikace a empatie dětí.

Snahou portálu je přiblížit internet dětským uživatelům snadno přístupnou formou, přitažlivým vzhledem a snadným ovládáním, které zvládnou i ti nejmenší.

Pro koho je portál KRKOUNI.CZ

Na portálu KRKOUNI vítáme každého, komu se u nás líbí a kdo chce k jeho obsahu přispívat. Vítáme všechny, kteří dodržují pravidla slušného chování. Obsah portálu je však svým zaměřením určen především pro děti ve věkovém rozmezí 4-13 let.

Poměrně široký věkový rozsah uživatelů je umožněn díky odstupňované koncepci, takže i dítě, které neumí číst, si zde najde obsah vhodný pro sebe - hry, omalovánky. Čím je dítě starší, tím se mu otevírá více možností.

Kdo za portálem stojí

Provozovatelem portálu KRKOUNI.cz je společnost:

ANGELart s. r. o.
Braunova 2922

272 01 Kladno

Telefon: +420 226 216 023
IČ: 289 00 685, DIČ: CZ28900685
Zápis v OR: Městský soud v Praze, oddíl C, vl. č. 151988

Kontaktní e-mail: info@krkouni.cz

Ochrana osobních dat

Koncepce dětského internetového portálu zaručuje absolutní bezpečnost veškerých osobních dat. Při registraci uživatele jsou vyžadovány tyto základní údaje: virtuální jméno (přezdívka), heslo, e-mailová adresa.

Údaje slouží jen k identifikaci uživatele při opětovném přihlášení.

Poskytnutí dalších údajů je dobrovolné.

Nezávadnost obsahu

Provozovatel dětského internetového portálu KRKOUNI.cz zaručuje nezávadnost jím vytvořeného obsahu z hlediska výskytu pornografie nebo materiálů zobrazujících a popisujících násilí páchané na osobách či zvířatech.

Provozovatel tohoto portálu neručí za obsah služeb plněných uživateli a obsah cizích internetových stránek, které se zde objeví ve formě odkazů. Přesto se zavazuje ke snaze veškerým možným způsobem omezit výskyt nevhodného materiálu na všech úrovních portálu.

Veškerá data vstupující do systému ze strany běžných uživatelů jsou filtrována na nevhodné výrazy. Uživatelé vykazující nevhodné chování jsou eliminováni.

Technický servis

Pro bezproblémové prohlížení portálu KRKOUNI.cz je třeba, aby bylo ve vašem internetovém prohlížeči:

  1. povoleno ukládání cookies
  2. povolen JavaScript

Stránky je možné prohlížet ve všech moderních, běžně dostupných internetových prohlížečích (Internet Explorer 6, 7 a 8 Mozilla Firefox 2.x a 3.x, Opera 9.x a dalších). Z důvodu bezpečnosti doporučujeme používat vždy poslední verze prohlížečů.

Víte proč se celý projekt jmenuje ,,Krkouni"?

„Krkouny jsem tehdy nazývala mé plyšáky...krky měli vytahané jak stále vyhlíželi maminku a tatínka :o)”“Už rozumíte, proč se Krkouni jmenují Krkouni? :o) Samozřejmě, že „Krkouni nejsou žádní krkouni“ Naopak!!! Jen se rozhlédněte kolem! Ze všech sil se snaží pomáhat dlouhodobě hospitalizovaným dětem.

Dnes je

29.3.2020

svátek má

dnes: Taťána zítra: Arnošt

Skrz.cz a Krkouni rozzářili povlečením nemocnice

29.11.2014

Skrz.cz a Krkouni pokračují v oblasti zpříjemňování nemocničního prostředí.

Zobrazit více novinek zde