Zdravé svačinky

04.01.2013

Zdravé svačinky

 

Nejen dospělí, ale i děti "jedí očima"...a tak když budou svačinky navíc ještě hezky vypadat..můžeme si být jisti, že děti budou jíst s radostí i zdravé potraviny, které někdy odmítají.

Při přípravě svačiny je třeba dbát na velikost porce, obsah jednotlivých živin a kalorickou hodnotu. Spolehlivou dávku vitamínů naleznete v ovoci a zelenině, které kromě vitamínů dodávají tělu i minerální látky a vlákninu. Další nedílnou součástí jsou obiloviny, nacházející se ve formě celozrnného chleba, pečiva či cereálií. Velmi důležitou složkou v dětské výživě jsou také mléčné výrobky (jogurty, tvaroh, mléko, sýry). Věnujme však pozornost množství tuku v těchto výrobcích.

Nabízíme vám několik inspirací nejen na školní svačinky, ale i na výborné občerstvení na cesty a výlety, které budete s dětmi určitě o prázdninách podnikat.

 

Krkouni vám přejí dobrou chuť a skvělou zábavu ! Přípravu většiny dobrůtek totiž určitě zvládnou i vaše děti společně s vámi..

 

 Sendvič se sýrem a šunkou

Suroviny: 4 plátky chleba (slunečnicového, špaldového, celozrnného) 60 g plátkového sýra (zdravější varianta je sýr s obsahem 30 % tuku v sušině), 60 g kuřecí nebo krůtí šunky, 20 g pomazánkového másla, zelenina na ozdobu (dle chuti – ledový salát, okurka, rajče)
Příprava: Plátky chleba potřeme pomazánkovým máslem. Vždy na jeden plátek položíme šunku, sýr a zeleninu a druhým plátkem pak přiklopíme.

 

Tuňákový sendvič

Suroviny: 4 plátky (slunečnicového, špaldového, celozrnného) chleba, 80 g tuňáka ve vlastní šťávě, 20 g rostlinného tuku, nebo pomazánkového másla, 2 lžíce kukuřice (buď sterilované , nebo mražené, krátce povařené, mírně osolené),  zelenina na oblohu (ledový salát, rajče).
Příprava: Do misky si dáme okapaného tuňáka, rostlinný tuk nebo pomazánkové máslo a vše dobře  promícháme. Vždy jeden plátek chleba potřepeme tuňákovou směsí, položíme listy salátu, plátek rajčete a přiklopíme druhým plátkem chleba.

 

Ředkvičkový  sendvič

Suroviny: 4 plátky (slunečnicového, špaldového, celozrnného) chleba, 60 g pomazánkového másla nebo čerstvého sýra typu Gervais, 6-8  ředkviček nakrájených na jemno, nebo nastrouhaných, špetka soli,   pažitka

Příprava: V misce smícháme všechny ingredience. Vždy jeden plátek chleba potřepeme pomazánkou a přiklopíme druhým plátkem chleba.

 

Ovocné sendviče

Suroviny: 40% másla, 40% oloupaných banánů, 20% medu

Postup: Příprava je jednoduchá. Suroviny ušleháme a pěnou potíráme krajíce toustového chleba.
Ozdobíme kousky ovoce.

Poznámka: Dovolíme si citovat z receptu mistra kuchaře Jaromíra Trejbala: „Pěnou, která báječně voní, potíráme dva a dva krajíce toastového chleba. Mezi ně se vloží kousek ananasu, plátky broskví, jablek, pomerančů.......jindy jsem zase šlehal pěnu s jahodami, zralými meruňkami, oloupanými letními jablky.....“

 Dobrou chuť!!

Komentáře

Ověřovací kód
od There are no words t dne: 2.1.2015 v 18:01
There are no words to describe how boiuodcas this is.
Ověřovací kód
od Please keep thwoirng dne: 4.1.2015 v 01:07
Please keep thwoirng these posts up they help tons.
Ověřovací kód
od Great stfuf, you hel dne: 8.1.2015 v 10:13
Great stfuf, you helped me out so much! http://naxtizj.com [url=http://ibvkyfulmct.com]ibvkyfulmct[/url] [link=http://tmlhclip.com]tmlhclip[/link]
Ověřovací kód
od Well done to think o dne: 11.1.2015 v 04:50
Well done to think of sohntmieg like that
Ověřovací kód
od That takes us up to dne: 21.5.2016 v 05:18
That takes us up to the next level. Great pogntis.
Ověřovací kód
od I'm so glad that the dne: 21.5.2016 v 13:11
I'm so glad that the inneetrt allows free info like this!
Ověřovací kód
od I will be putting th dne: 21.5.2016 v 19:49
I will be putting this dazznilg insight to good use in no time. http://erwpiyrvyu.com [url=http://wfndcbcy.com]wfndcbcy[/url] [link=http://wkvrrjsim.com]wkvrrjsim[/link]
Ověřovací kód
od Haha, shouldn't you dne: 24.5.2016 v 00:05
Haha, shouldn't you be charging for that kind of knwleedgo?!
Ověřovací kód
od That's a skillful an dne: 24.5.2016 v 06:34
That's a skillful answer to a diucifflt question http://eezgzy.com [url=http://lzgzjvq.com]lzgzjvq[/url] [link=http://mjgfvfx.com]mjgfvfx[/link]
Ověřovací kód

Dnes je

19.2.2020

svátek má

dnes: Patrik zítra: Oldřich

Skrz.cz a Krkouni rozzářili povlečením nemocnice

29.11.2014

Skrz.cz a Krkouni pokračují v oblasti zpříjemňování nemocničního prostředí.

Zobrazit více novinek zde